logo koszyk

REGULAMIN

SKLEPU INERNETOWEGO TANIEPODRECZNIKI.PL
WAŻNY OD 24.12.2014 r.
INFORMACJE OGÓLNE
 1. Sprzedającym i właścicielem witryny www.taniepodreczniki.pl jest firma:
  HURTOWNIA KSIĄŻEK WERIS –  z siedzibą w Warszawie, przy ul. Kolejowej 9/11, NIP: 888-113-77-94, Regon: 910260521.

 2. Księgarnia internetowa taniepodreczniki.pl prowadzi sprzedaż wysyłkową książek za pośrednictwem witryny internetowej www.taniepodreczniki.pl.

 3. Sklep sprzedaje wyłącznie nowe produkty.

 

ZAMÓWIENIA

 1. Zamówienia przyjmowane są wyłącznie poprzez witrynę www.taniepodreczniki.pl.

 2. Za złożenie zamówienia uważamy wskazanie zamawianych towarów, sprecyzowanie ilości, formy płatności oraz dostawy.

 3. Po złożeniu zamówienia Klient otrzymuje e-mail z podsumowaniem zamówienia i linkiem, którego kliknięcie powoduje potwierdzenie zamówienia.

 4. Procedura realizacji zamówienia zostaje uruchomiona niezwłocznie po:
  - potwierdzeniu zamówienia - w przypadku wybranej formy płatności „za pobraniem”
  lub
  - zaksięgowaniu wpłaty - w przypadku wybranej formy płatności "przedpłata".

 5. Wszystkie ceny w sklepie podane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT.

 6. Do ceny towaru zostanie doliczona opłata za dostawę, według cennika zamieszczonego na stronie. Wysokość opłaty zależy od wartości zamówienia, sposobi zapłaty, rodzaju transportu.

 7. Do każdego zamówienia jest wystawiana faktura VAT.
  Domyślnie faktura jest wystawiana na osobę składającą zamówienie. Jeśli chcą Państwo otrzymać fakturę na inną osobę (lub instytucję), prosimy o zaznaczenie takiej chęci podczas składania zamówienia i podanie wszystkich danych do faktury.

 8. Zakupione towary są dostarczane pod wskazany w formularzu zamówienia adres. Ewentualna zmiana adresu dostawy możliwa jest wyłącznie przed wysyłką towaru do zamawiającego. W celu zmiany adresu należy przesłać do sklepu e-mail z odpowiednią informacją.

 9. Zamawiający jest zobowiązany do odebrania przesyłki.

 10. Oferta zawarta na stronie www.taniepodreczniki.pl nie odzwierciedla stanów magazynowych.

 11. Wysłany towar do momentu wpłaty pełnej należności za niego jest własnością sklepu.

 12. Zamówienie będzie anulowane jeśli:
  - nie zostanie potwierdzone w ciągu 3 dni kalendarzowych, od momentu złożenia zamówienia (w przypadku zamówień z wybraną formą płatności "za pobraniem"),
  - pieniądze nie wpłyną na nasze konto w ciągu 7 dni kalendarzowych od momentu złożenia zamówienia (w przypadku zamówień z wybraną formą płatności "przedpłata").
   

CZAS REALIZACJI I DOSTAWY ZAMÓWIENIA

 1. Kupujący informowani są o zmianie statusu zamówienia pocztą elektroniczną na podany podczas zamawiania lub rejestracji adres e-mail.

 2. Na czas realizacji zamówienia składa się czas potrzebny na skompletowanie zamówienia oraz czas potrzebny na dostarczenie zamówienia do Klienta.
  Kompletowanie zamówienia trwa od 1 do 3 dni roboczych. W wyjątkowych sytuacjach czas realizacji może zostać wydłużony do 8 dni roboczych. Czas ten jest liczony od momentu potwierdzenia zamówienia (zamówienia z opcją "za pobraniem") lub momentu zaksięgowania wpłaty (zamówienia z opcją "przedpłata").
  Dostawa zamówienia do adresata trwa:
  - 1-3 dni robocze - Poczta Polska (Kurier 48).
  - 1-2 dni robocze - przesyłka kurierska.
  - 1-2 dni robocze - dostawa zamówienia do paczkomatu InPost.

 3. Kurier dostarcza paczki od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni wolnych od pracy.
  Nie ma możliwości wskazania godziny lub zakresu godzin dostawy.
  Przy wybraniu dostawy przez firmę kurierską sugerujemy (ze względu na godziny doręczeń) podanie jako miejsca dostawy adresu Państwa pracy oraz podanie/uaktualnienie numeru telefonu, pod którym jesteście Państwo dostępni w godzinach 9.00-16.00.

 4. Ceny dostaw obowiązują wyłącznie na terenie Polski.
   

FORMY PŁATNOŚCI

 1. Stosowanymi formami płatności są:
  - przedpłata - płatność przelewem na konto firmy:

  HURTOWNIA KSIĄŻEK WERIS
  ul. Kolejowa 9/11
  01-217 Warszawa
  nr konta - 07 2490 0005 0000 4600 6721 8681
  W tytule przelewu prosimy podać tylko i wyłącznie numer zamówienia.

  - za pobraniem - płatność przy odbiorze przesyłki listonoszowi lub kurierowi.
   

ZWROTY

 1. Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014r. O Prawach Konsumenta (Dz. U. 2014 r. poz. 827) każdy Konsument, który zakupił towar za pośrednictwem sklepu taniepodreczniki.pl ma prawo odstąpić od umowy, bez podania przyczyny, w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty otrzymania przesyłki.
 2. Konsument powinien poinformować Sklep o odstąpieniu od umowy na piśmie. Można się posłużyć następującym dokumentem: link
 3. Na fizyczny zwrot towaru Konsument ma kolejne 14 dni kalendarzowych.
 4. Sklep zwraca Konsumentowi wartość towaru niezwłocznie (nie później niż 14 dni) po otrzymaniu zwrotu i ocenie jego stanu.
 5. Sklep powiększa kwotę zwrotu za towar o koszt najtańszej przesyłki z cennika.
 6. Konsument ponosi bezpośrednie koszty zwrotu (pakowania, zabezpieczenia, nadania).
 7. Sklep ma prawo wystawić fakturę za zmniejszenie wartości towaru, jeśli towar był np. używany.
 8. Sklep nie przyjmuje przesyłek nadanych za pobraniem.
 9. Do odsyłanej przesyłki prosimy dołączyć xero otrzymanej faktury VAT lub inny dokument potwierdzający nabycie zwracanych towarów.
 10. Zwrot należności nastąpi w ten sam sposób, w jaki Konsument dokonał płatności, chyba że Konsument wyrazi zgodę na inny rodzaj.
 11. Zwroty prosimy przesyłać pod adres:
  HURTOWNIA KSIĄŻEK WERIS
  ul. Kolejowa 9/11
  01-217 Warszawa

 

REKLAMACJE

 1. Wszystkie towary zakupione w naszym sklepie objęte są gwarancją jakości. W przypadku, gdy po otrzymaniu przesyłki kupujący stwierdzi wady techniczne lub uszkodzenia powstałe podczas transportu, może zareklamować zakupiony towar.

 2. Sklep nie przyjmuje przesyłek nadanych za pobraniem.

 3. Do odsyłanej przesyłki prosimy dołączyć otrzymaną fakturę VAT oraz pismo określające przyczynę reklamacji. Pismo to powinno zawierać również numer konta, na które mają zostać przelane zwracane pieniądze.

 4. Sklep zobowiązuje się do wymiany produktu na pełnowartościowy i zwrot kosztów poniesionych przez kupującego związanych z jego odesłaniem. W przypadku gdy wymiana produktu będzie niemożliwa, sklep zwróci pieniądze na konto wskazane przez kupującego, niezwłocznie po rozpatrzeniu reklamacji. Zwrócone zostaną również koszty poniesione przez kupującego, związane z odesłaniem wadliwego produktu.

 5. Konsument może skorzystać z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń. Chcąc skorzystać z możliwości polubownego rozwiązywania sporów dotyczących zakupów internetowych, Konsument może złożyć swoją skargę np. za pośrednictwem unijnej platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/consumers/odr/
   

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

 1. Zbieranie i przetwarzanie danych osobowych jest dokonywanie na podstawie: Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. O Ochronie Danych Osobowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze zm.) oraz Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. O Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Dane zamawiającego wykorzystywane będą wyłącznie w celu realizacji zamówień oraz, jeśli Klient udzielił zgody do przesyłania materiałów reklamowych i nie zostaną przekazane osobom trzecim ani firmom. Sposób ich przechowywania uniemożliwia dostęp do nich osobom niepowołanym.

 2. Każdy Klient ma prawo do wglądu, korekty i usunięcia swoich danych. W tej sprawie należy skontaktować się z obsługą sklepu: sklep@taniepodreczniki.pl
   

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 1. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem mają zastosowanie obowiązujące przepisy Kodeksu Cywilnego.

 2. Zamieszczony cennik nie jest ofertą handlową w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego oraz prawa handlowego.